Jak wykorzystywane są wózki platformowe?


Wszystkie magazyny, fabryki czy hale wielkoformatowe, ale także mniejsze sklepy oraz inne firmy powinny być wyposażone w różnego rodzaju sprzęty, takie jak wózki platformowe, które usprawniają w nich codzienną pracę. Umożliwiają one również wygodny, szybki oraz – co najważniejsze – bezpieczny transport ciężkich ładunków na terenie zakładu. Czym zatem są wózki platformowe oraz w jaki sposób są one wykorzystywane? Sprawdźmy!

Czym jest wózek platformowy?

Wózek platformowy to niewielki pojazd ręczny składający się z podestu (platformy) zamontowanego na czterech niewielkich kółkach, stelaża oraz przymocowanego do niego uchwytu. Obsługa tego sprzętu jest bardzo prosta, nie wymaga doświadczenia ani żadnych dodatkowych uprawnień. Za pomocą wózka platformowego można transportować różne rodzaje ładunków oraz towarów – zarówno niewielkie przedmioty, jak i znacznie cięższe oraz wielkogabarytowe elementy.

Pojazdy te są bardzo wytrzymałe i solidne, dzięki czemu mogą być intensywnie eksploatowane każdego dnia i świetnie sprawdzają się w firmach z różnych branż. Co więcej, w ofercie firm zajmujących się sprzedażą wózków widłowych i platformowych, dostępne są np. modele składane, jedno- lub dwuburtowe, osiatkowane oraz półkowe.

Wykorzystanie wózków platformowych

Jak wspomnieliśmy wyżej, wózki platformowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu miejscach. Świetnie sprawdzają się w dużych zakładach produkcyjnych, magazynach czy centrach logistycznych, a także mniejszych firmach oraz różnych sklepach – zarówno spożywczych, jak i np. budowlanych. Przy ich pomocy możesz w prosty sposób transportować przedmioty nieumieszczone na paletach, kartony i inne elementy.

Przykładowo modele osiatkowane są szczególnie praktyczne w miejscach, w których przewożony jest ładunek drobnicowy. Wózki platformowe półkowe natomiast umożliwiają wygodny transport większej ilości ładunku naraz. Ich udźwig wynosi nawet kilkaset kilogramów.

Wróć