Jakie wózki ręczne są niezbędne w magazynie?


Zarówno mniejsze, jak i ogromne magazyny muszą być wyposażone w sprzęty, które usprawnią w nich codzienną pracę polegającą np. na załadunku i rozładunku tirów. Wygodny i łatwy, a jednocześnie bezpieczny transport palet z towarami umożliwiają między innymi wózki ręczne. Są to najprostsze i najczęściej spotykane urządzenia w różnych magazynach. Jakie są ich rodzaje oraz czym się one od siebie różnią? Odpowiadamy w artykule!

Wózki paletowe ręczne

Podstawowym rodzajem wózków paletowych niezbędnych w magazynach są modele ręczne, które nie posiadają żadnego wspomagania elektrycznego. W związku z tym operator używa swoich mięśni do tego, by przemieszczać towar umieszczony na urządzeniu. Pojazdy te najczęściej stosowane są do prac pomocniczych, jednak ich wykorzystanie w rozmaitych magazynach jest bardzo szerokie.

Widły paleciaka ulegają niewielkim zmianom wysokości, aby móc wygodnie wsunąć je pod paletę, a następnie lekko unieść i przetransportować w żądane miejsce. W ofercie sprzedaży wózków widłowych ręcznych znajdziesz wiele modeli, które różnią się m.in. udźwigiem i wymiarami. Dzięki temu z łatwością dostosujesz je do indywidualnych wymagań oraz potrzeb swojego zakładu.

Wózki paletowe elektryczne

Wózki paletowe ręczne z napędem elektrycznym również wymagają od operatora chodzenia pieszo i kierowania pojazdem przed sobą. Modele tego typu wyposażone są jednak w silnik, a także specjalny panel sterowniczy, który składa się z kilku przycisków.

Manewrowanie wózkiem elektrycznym jest zatem wspomagane, a co za tym idzie – znacznie łatwiejsze w porównaniu do modeli tradycyjnych. Nie wymaga używania żadnej siły od osoby obsługującej urządzenie. Co istotne, silniki umieszczone w pojazdach z tej kategorii, poza transportem nawet bardzo ciężkich palet, umożliwiają również ich unoszenie na niewielką wysokość.

Wróć