Jakie wózki widłowe najlepiej sprawdzają się w magazynach wysokiego składowania?


Wózki widłowe to nieodzowne narzędzie pracy w magazynach i centrach logistycznych, zwłaszcza przy wysokim składowaniu. Wybór odpowiedniego modelu jest kluczowy, by zapewnić efektywność oraz optymalizację procesów magazynowych. W tym artykule omówimy, jakie wózki widłowe najlepiej sprawdzają się w magazynach wysokiego składowania. Wybór odpowiedniego wózka widłowego dla potrzeb magazynu wysokiego składowania zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj i wielkość przechowywanych przedmiotów, dostępna przestrzeń oraz zakres obowiązków wykonywanych przez maszyny. Przed dokonaniem wyboru warto przemyśleć zarówno wymagania dotyczące wydajności pracy, jak i koszty eksploatacji oraz serwisowania wózków. Dobrze dobrany wózek widłowy wpłynie na optymalizację pracy magazynowej i zadowolenie pracowników.

Wózek widłowy do magazynu wysokiego składowania

Wózki widłowe wysokiego składowania to idealne rozwiązanie dla magazynów, które wykorzystują regały o dużych wysokościach. Ich wąski kształt sprawia, że są wyjątkowo zwrotne i poradzą sobie nawet w bardzo ciasnych alejkach magazynowych. Takie wózki widłowe w Poznaniu można wynająć! Dzięki zastosowaniu systemu stabilizacji obciążenia, są bezpieczne podczas pracy. Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w platformę dla operatora, dzięki której łatwo można rozdzielić towar znajdujący się na wyższych półkach. Takie platformy mają specjalną budowę, dzięki której zadania realizowane na wysokościach nie są ryzykowne.

Innym rodzajem wózka, który sprawdzi się w pracy w wysokich magazynach jest wózek widłowy z wysięgnikiem teleskopowym. To wszechstronna maszyna mogąca pracować na różnych wysokościach. Jej główną zaletą jest zdolność do przenoszenia ładunków na dużą odległość przy użyciu wysięgnika. Wózek teleskopowy wyposażony jest w różne osprzęty, takie jak widły, chwytaki czy łyżki, co pozwala na łatwe przenoszenie różnorodnych ładunków. Ten rodzaj wózków znajduje zastosowanie zwłaszcza w magazynach z dużymi przestrzeniami do manewru.

Wróć