Kiedy warto skorzystać z wynajmu wózka widłowego?


Bez wózków widłowych nie mogłoby sprawnie funkcjonować wiele zakładów, magazynów i centrów logistycznych. Umożliwiają one bowiem szybki transport po halach i łatwy załadunek nawet bardzo ciężkich towarów. Nie wszystkie przedsiębiorstwa potrzebują jednak posiadać wózki widłowe na własność. Takie firmy decydują się najczęściej na ich wynajem. Kiedy warto skorzystać z takiej możliwości? Sprawdźmy!

Nowa działalność

Duży jednorazowy wydatek, z jakim wiąże się kupno wózka widłowego, to obciążenie, które przewyższa możliwości finansowe wielu młodych przedsiębiorców. Firmy, które dopiero się rozwijają, zazwyczaj nie dysponują dużym budżetem, nie mają zdolności kredytowej, a także ciężko jest im uzyskać finansowanie w formie leasingu. W związku z tym wynajem wózków widłowych jest dla nich znacznie korzystniejszym, a często również jedynym rozwiązaniem. Taki wybór umożliwia im też opłacanie stałej, miesięcznej raty, a jednocześnie wykorzystanie pozostałych dostępnych środków na inne inwestycje i ważniejsze wydatki.

Zachowanie płynności finansowej

Wynajem wózków widłowych to rozwiązanie nie tylko dla młodych firm. Działalności o ugruntowanej pozycji na rynku również korzystają z tej możliwości w celu zachowania płynności finansowej oraz uniknięcia zamrażania części środków. Jest to także istotne zabezpieczenie przeciwko nagłym, nieprzewidzianym wydatkom. W miesięczną ratę za wynajem są bowiem zazwyczaj wliczone naprawy oraz serwis wynajmowanych wózków. W razie ewentualnej awarii nie będziesz musiał zatem martwić się kosztami napraw lub brakiem pojazdu do pracy.

Działalność sezonowa

Właściciele działalności, które funkcjonują sezonowo – przez określoną część roku, często decydują się na wynajem wózków widłowych. W przypadku kupna przez pozostałe miesiące musiałyby one stać nieużywane, co zupełnie mijałoby się z celem. Wynajem to także doskonałe rozwiązanie przy okazji pojedynczych zleceń, gdy potrzebujesz np. większej ilości sprzętów niż na co dzień. Jak widzisz, istnieje wiele sytuacji, w których wynajem wózków widłowych jest korzystnym rozwiązaniem i coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na takie wyjście.

Wróć