Podział wózków widłowych ze względu na rodzaj zastosowanego napędu


Oferta wynajmu wózków widłowych w Lesznie obejmuje szeroki wybór maszyn różniących się m.in. udźwigiem, wysokością podnoszenia, a także rodzajem napędu. Są one niezbędne m.in. w halach produkcyjnych i magazynowych. Na wybór wózka widłowego wpływa przede wszystkim miejsce, w którym będzie używany, tak, aby korzystanie z maszyny było efektywne oraz bezpieczne. Do jakich celów wykorzystuje się wózki z różnymi napędami i czym się charakteryzują?

Jakie są rodzaje wózków widłowych?

Najpopularniejsza klasyfikacja wózków widłowych dzieli je ze względu na rodzaj napędu. Wyróżnia się wózki widłowe spalinowe oraz elektryczne. Maszyny spalinowe mogą być napędzane olejem napędowym, benzyną lub gazem. Wózki widłowe na benzynę charakteryzują się dużym udźwigiem i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Sprawnie poruszają się nawet po nierównym terenie. Mogą być stosowane wyłącznie na zewnątrz, ze względu na dużą ilość powstających zanieczyszczeń. Są używane m.in. w tartakach, na otwartych składowiskach oraz na placach budowy. Wózki gazowe mogą być wykorzystywane również wewnątrz hal i magazynów, jednak należy pamiętać o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia. Można wyróżnić również wózki ręczne, które ułatwiają codzienną pracę, np. podczas rozładunku samochodów ciężarowych. Wózki paletowe mają widły, których wysokość można zmieniać i dostosowywać do transportowanego towaru.

Czym charakteryzują się wózki widłowe z napędem elektrycznym?

Coraz częściej decydując się na wynajem wózków widłowych w Lesznie, firmy wybierają maszyny z napędem elektrycznym. Ich największą zaletą jest cicha praca oraz to, że nie generują zanieczyszczeń i szkodliwych spalin. Zasilane są energią z baterii akumulatorów, dlatego mogą być używane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Do najpopularniejszych wózków widłowych zalicza się te z bezobsługowym akumulatorem litowo-jonowym lub kwasowo-ołowianym.

Wróć